Zwiększanie zysków z wynajmu nieruchomości

Coraz częściej osoby, które kupują nieruchomości w Polsce, robią to z zamiarem późniejszego wynajmu nowo zakupionego lokum. Często jednak rzeczywistość rozjeżdża się z ich biznesplanem i nie udaje im się uzyskać zakładanego zwrotu z inwestycji.

Rynek nieruchomości ma już chyba kryzys za sobą, deweloperzy znowu budują bardzo duże ilości mieszkań. Część z nich jest kupowana głównie jako inwestycja,z myślą o zarobku z wynajmu. Często jednak takie inwestycje nie przynoszą takich zysków na jakie liczą wynajmujący, gdyż inwestorzy, co jest częstym błędem, często zakładają wyższe przychody i niższe koszty niż później okazuje się w realnym życiu. Wynajmując mieszkanie czy pokój, warto pamiętać, że nie zawsze uda nam się zapełnić mieszkanie przez cały okres użytkowania, czasami będzie ono stało puste, niektórzy lokatorzy mogą też mieć trudności z zapłatą czynszu a ich późniejsze usunięcie z domu może być bardzo czasochłonne i problematyczne. Wszystko to niestety obniża nasz zwrot z inwestycji.

Zwiększamy zysk z wynajmu

Zamiast tradycyjnego wynajmu mieszkania, może warto pomyśleć o innym podejściu do sprawy. Dobrym pomysłem, szczególnie w przypadku dużych, rozwijających się miast, jest oferowanie wynajmu firmom, które potrzebują kwater dla swoich pracowników. Dobrym przykładem są tutaj firmy budowlane. Potrzebują one, na przykład po wygraniu przetargu w danym mieście, dużych ilość jak najtańszych miejsc noclegowych dla swoich pracowników, często na wiele miesięcy.

Jak to wykorzystać i zarobić na wynajmie pokazuje przykład firmy LOCUM: hotel Legionowo

Jak zostało wspomniane, firmy budowlane chcą wynajmować mieszkania po najniższych cenach, a najłatwiej to osiągnąć kwaterując w pokojach nawet 4-5 pracowników. O ile przy normalnym wynajmie taka praktyka się nie sprawdza, dla robotników sezonowych, którzy w mieszkaniu tylko nocują (dnie spędzając na budowie a weekendy w rodzinnych domach) takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące – oni płacą bardzo niskie kwoty a wynajmujący zarabia na ilości zakwaterowanych osób.


Tytuł: Zwiększanie zysków z wynajmu nieruchomości